Przejdź do treści

OFERTA PRODUKTÓW

z tektury

Kartony klapowe to jeden z takich rodzajów opakowań, które są bardzo przydatne w gospodarstwach domowych, a jeszcze częściej wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu. W domu świetnie sprawdzają się do przechowywania różnorodnych przedmiotów, a także do pakowania i przeprowadzek. Z kolei w firmach stosowane są do zabezpieczenia towaru, do transportu oraz do składowania. Ekonomiczne kartony Poznań oferowane są w różnych wymiarach, z odpowiednio dobranej grubości tektury. Dla naszych klientów wykonujemy również kartony na indywidualne zamówienie – zapraszamy do kontaktu!

Kartony klapowe Poznań – główne zalety

Praktyczne pudełka klapowe nie bez powodu stanowią jeden z najpopularniejszych typów opakowań. Ich funkcjonalność doceniają przede wszystkim prężnie działające przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się dystrybucją towarów na dużą skalę – realizacja sporej ilości zamówień wymaga sprawdzonych rozwiązań.

Opakowania klapowe zabezpieczają przed uszkodzeniami. Stosowana do ich produkcji tektura falista posiada właściwości amortyzujące, co jest nieocenione w transporcie i składowaniu towarów. Takie pudełka chronią również przed wilgocią i zmiennymi warunkami pogodowymi.

Szerokie możliwości personalizacji
. Katony klapowe doskonale sprawdzają się w wielu branżach, gdyż projektowane są w różnych wielkościach oraz z tektury dostosowanej do specyfiki towarów. Standardowe projekty takich opakowań mogą być udoskonalone poprzez zastosowanie specjalnych uchwytów bądź przekładek tekturowych.

Konstrukcja kartonów klapowych umożliwia błyskawiczne składanie oraz rozkładanie
. Jeszcze przed użyciem takie opakowania zajmują niewiele miejsca, ponieważ składowane są w wersji rozłożonej na płasko. Z kolei pakowanie produktów zajmuje zaledwie chwilę, z uwagi na intuicyjne składanie i możliwość sprawnego zabezpieczenia taśmą klejącą.

Składane pudełka tekturowe wpisują się w ekologiczne trendy
. Tego rodzaju opakowania można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do nowych zastosowań.

Atrakcyjna cena
– wytrzymałe i zarazem bardzo uniwersalne opakowania klapowe nie wymagają wysokich nakładów finansowych.

Kartony Poznań – różne rodzaje tektury falistej

W zależności o przeznaczenia opakowań wykorzystuje się kartony zróżnicowane pod względem grubości ścianek, aby dostosować ich wytrzymałość do typu przechowywanych w nich produktów. Do projektowania kartonów klapowych stosowana jest:

2-warstowa tektura – nieoceniona przy zabezpieczeniu przedmiotów podczas transportu, wykorzystywana jako przekładka amortyzująca także w większych opakowaniach kartonowych;

3-warstwowa tektura – do produkcji mniejszych kartonów, np. opakowań produktowych;

5-warstowa tektura – o lepszych parametrach pod względem trwałości;

7-warstowa tektura – stosowana do zabezpieczenia ciężkich ładunków i towarów wielkogabarytowych.

Co więcej, projekty opakowań klapowych realizowane są w oparciu o tekturę szarą lub jednostronnie bieloną, a także dwustronnie bieloną. Wybór zależy od preferencji klienta i specyfiki oferowanych towarów.